jakośćOlejki dōTERRA to najwyższa klasa olejków eterycznych na świecie. Są tak czyste, że mogą być stosowane doustnie. Na rynku TYLKO około 2% olejków może być stosowana wewnętrznie. 
Norma „CPTG - Certified Pure Therapeutic Grade” (Atestowana Czysta Jakość Terapeutyczna) oznacza, że jest to substancja zawierająca 100% czystego naturalnego olejku eterycznego, który spełnia najwyższe normy. Produkcja takiego olejku kontrolowana jest od momentu sadzenia rośliny do umieszczenia olejku w butelce. Takie olejki posiadają szerokie spektrum właściwości leczniczych. 

  1. Olejki CPTG nie zawierają sztucznych składników.
  2. Nie zawierają żadnych zanieczyszczeń (np. pestycydów, czy innych środków chemicznych).
  3. Nie zawierają syntetycznych olejków.
  4. Nie zawierają elementów pochodzących z obcych roślin, które zakłóciłyby właściwą kompozycję aktywnych naturalnych składników danej rośliny (np. olejek lawendy nie może zawierać olejku innych roślin, także z rodziny lawendy).
  5. Pochodzą tylko z roślin uprawianych w ich rodzimym środowisku (np. olejek lawendy pochodzi tylko z roślin uprawianych na wyżynach Francji i Bułgarii).
  6. Rośliny zbierane są w optymalnym momencie (w wielu przypadkach także o odpowiedniej porze doby).
  7. Olejek wydobywany jest z określonej części rośliny odpowiednią metodą i w odpowiednich warunkach (temperatura, itp.).     
                                                                                 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz