dlaczego działająOlejki eteryczne spełniają taką samą rolę w roślinie i pełnią taką samą funkcję  jaką spełnia krew w ludzkim ciele. Krwią rośliny jest olejek eteryczny. Co się dzieje gdy się skaleczymy? Rana krwawi, żeby się oczyścić i zabić bakterie. Jest to konieczne dla rozpoczęcia procesu odbudowy tkanki. A co się wydziela z uszkodzonego liścia rośliny? Płyn, który niektórzy nazywają żywicą, a inni krwią roślin. Jest to, to samo zjawisko. Roślina krwawi aby zabić w tym miejscu bakterie. Olejek eteryczny jest jak krew, tworzy system przenoszenia, a głównym składnikiem olejku eterycznego jest tlen.

Tlen tak w starożytności jak i obecnie, stosowany jest do leczenia. Kilka lat temu udowodniono, że Olejki wytwarzają najwyższy poziom cząsteczek utleniających, spośród wszystkich znanych substancji na świecie. Kiedy sobie uzmysłowimy, że olejek może dostarczyć nam szybko dawki tlenu w chore miejsce, to jest to fascynujące dla nas. Teraz możemy uzyskiwać z olejków nie tylko tlen ale także jony ujemne i  ozon. Czy one są dla nas ważne? Czy bakterie mogą istnieć w środowisku ozonu lub jonów ujemnych? Nie!!! Olejki  eteryczne są brakującym ważnym ogniwem w dziedzinie  zdrowia i  dlatego powinny być w każdym domu i każdy powinien je stosować.

Nasz organizm ma dzisiaj przeciwko sobie trucizny. Oddychamy zanieczyszczonym powietrzem, jemy zanieczyszczoną żywność. My to wszystko wchłaniamy nie tylko poprzez jedzenie i picie wody, ale także poprzez pory w skórze i tlen, który wdychamy przez nasze płuca. Te chemikalia przenikają do jelit osłabiając ich ścianki, a także do wątroby powodując zwyrodnienie komórek. To zmienia odczyn pH we krwi i nagle pojawia się problem. To my sami tworzymy środowisko sprzyjające powstawaniu chorób, a potem dziwimy się, jak to się mogło stać? Dlatego usuwanie toksyn jest bardzo ważne w naszym życiu.

Warto wiedzieć, że olejki eteryczne poprzez swoją strukturą dosłownie wypierają chemikalia i zanieczyszczenia metaliczne z komórek. Jak? Ponieważ ze wszystkich substancji znanych człowiekowi olejki posiadają najwyższy poziom czynności utleniających. Tlen wypiera toksyny i wciąga  z  powrotem potas do komórek.  Olejki eteryczne przywracają komórce naturalną czynność i równowagę. Tłumaczenia egipskich hieroglifów dowiodły, że  Olejki były pierwszym lekarstwem człowieka jeszcze za nim zaczęto używać ziół. Odciągano olejek z roślin i stosowano go w celach leczniczych.