poniedziałek, 21 października 2013

21 zastosowań olejku cytrynowego Lemon
Lemon (olejek cytrynowy) doTERRA jest jednym z moich ulubionych olejków. Jest rewelacyjny i wielofunkcyjny. Używam go aromatycznie, zewnętrznie i wewnętrznie. Rano wypijam kilka kropli z wodą aby oczyścić organizm. Rozpylam w pomieszczeniu aby wspaniały zapach poprawił mi nastrój a przy okazji zabija też patogeny w powietrzu. Dodaję go do ciasta zamiast syntetycznych zapachów spożywczych.
 
Dr medycyny Jean Valnet rozpylał ekstrakt cytrynowego olejku w pomieszczeniu i bakterie meningococcus ginęły w ciągu 15 min., bakcyle pałeczki duru brzusznego (tyfus) w godzinę, Staphylococus aureus-gronkowiec złocisty w 2 godziny, bakterie powodujące zapalenie płuc w ciągu 3 godzin.

Poniżej podaję kilka sposobów na zastosowanie tego niesamowitego olejku :) : 
1. Zapomniane pranie. Olejek cytrynowy pochłania nieprzyjemny zapach kiedy zapomnisz i zostawisz pranie w pralce.  
2. Usuwanie żywicy. Jeżeli zdarzy ci się pobrudzić ręce lub ubranie żywicą zastosuj olejek Lemon. 
3. Usuwa smary. Właśnie skończyłeś naprawiać swój rower a twoje ręce są czarne i tłuste. Samo mydło może nie wystarczyć do odtłuszczenia rąk ze smaru. Dodaj kilka kropli olejku cytrynowego do mydła i ręce będą czyste. To wspaniały odtłuszczacz. 
4. Czyste blaty. Możesz dodać olejek cytrynowy do spryskiwacza z wodą i czyścić blaty, okap i inne powierzchnie. Przy okazji bez środków chemicznych czyścisz i zabijasz bakterie. 
5. Odstaw maskę gazową. Pamiętaj, że środki czystości w spreju są bardzo szkodliwe  na twoje drogi oddechowe. Najlepiej używać wtedy maskę ochronną. Nie chcesz stosować maski to zacznij używać olejku cytrynowego do sprzątania. 
6. Odżywiona kanapa skórzana. Olejek cytrynowy bardzo dobrze sprawdza się w czyszczeniu i konserwacji kanapy skórzanej lub innych skórzanych rzeczy. 
7. Srebrna biżuteria. Wyczyść swoją biżuterię szmatką nasączoną olejkiem cytrynowym. 
8. Połyskujące meble. Chcesz odżywić swoje meble? Dodaj do oliwy z oliwek kilka kropli olejku cytrynowego i wypoleruj meble. To super naturalny sposób na piękny połysk i ochronę drewna przed wysychaniem. 
9. Precz brzydkie zapachy. Zdarza się, że nasze dziecko zostawi gdzieś spleśniałą kanapkę, wyleje nocnik lub pozostawi coś co zacznie niemiło pachnieć. Rozlej lub spryskaj olejkiem powierzchnię a brzydki zapach zostanie zneutralizowany. 
10. Bakterie w desce do krojenia. Nie używaj chemicznych środków do odkażania deski do krojenia. Olejek cytrynowy poradzi sobie z bakteriami a przy okazji w kuchni będzie ładnie pachnieć. 
11. Postrach dla mszyc. Masz piękne róże lub inne rośliny, na których są mszyce? Olejek cytrynowy (lub miętowy) z wodą w butelce ze sprejem to naturalny pestycyd, który pozwala się ich pozbyć. 
12. Zastrzyk energii. Potrzebujesz przypływu energii? Dodaj kilka kropli olejku cytrynowego i miętowego do szklanki z wodą i wypij. Dodawaj kilka kropli olejku cytrynowego do wody do picia. 
13. Oczyść się z toksyn. Dodaj kilka kropli olejku cytrynowego do szklanki z wodą i wypij zaraz po przebudzeniu. Dzięki temu zaczniesz pozbywać się toksyn z organizmu. 
14. Usuń kamienie żółciowe. Olejek cytrynowy regularnie zażywany pomaga pozbyć się kamieni żółciowych. 
15. Wyjątkowe ciasto. Zamiast stosować syntetyczne zapachy do ciasta dodaj kilka kropli olejku cytrynowego. Możesz dodawać go także do innych potraw aby pachniały i smakowały wybornie. 
16. Usuń chemikalia z owoców i warzyw. Dodaj kilka kropli do wody i zanurz w nich na pól godziny owoce i warzywa. To w znacznym stopniu usunie chemikalia jakimi je spryskano. 
17. Łatwe oddychanie. W połączeniu z nawilżaczem to świetny sposób na świszczący oddech, przeziębienia, kaszel i inne problemy oddechowe. 
18. Ból gardła. Dodaj kilka kropli do ciepłej wody i miodu aby złagodzić drapanie w gardle. Możesz też płukać gardło i popijać. Olejek cytrynowy zwalcza bakterie i wirusy. 
19. Słabe paznokcie. Olejek cytrynowy jest idealny na brzydkie paznokcie. Pomaga też w grzybicy paznokci. 
20. Powstrzymaj nerwy. W połączeniu z olejkiem lawendowym rozpyl w pokoju jeżeli czujesz się niespokojny. 
21.  Jaśniejsza cera. Aby usunąć martwy naskórek zrób domowy peeling z płatków owsianych z wodą i 4-5 kroplami olejku cytrynowego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz